Genesis Token Programı - SSS

From Mina Wiki
Jump to navigation Jump to search

Genel

S: Genesis nedir?

C: Genesis, katılımcıları ana ağ lansmanında ağın ilk blok üreticileri olmaya hazırlayan bir token programıdır. Mina token hibeleri, daha fazla ağ esnekliğine katkıda bulunmak için tasarlanmış test ağı zorluklarıyla uğraşan katılımcı havuzundan belirlenen Genesis kurucu üyelerine dağıtılacaktır.

S: Genesis Kurucu Üyesi nedir?

C: ‘Genesis Kurucu Üyesi’, Genesis programına kabul edilen tüm katılımcıları ifade etmek için kullanılan addır.

S: Kaç kişi katılabilir?

C: Mina testnet topluluğundan en fazla 1000 üye seçilecek.

S: Her kişi kaç jeton alacak?

C: Hak Kazanan Üyelerin her birine Genesis Programının kurucu üyeleri olarak 66.000 jeton dağıtılacaktır.

S: Protokolün yüzde kaçı Genesis için ayrıldı?

C:% 6,66


Seçim kriterleri

S: Genesis üyeleri nasıl seçilir?

C: Genesis üyeleri Mina’nın test ağı topluluğundan seçilir.

S: Genesis üyeleri ne zaman seçilir?

C: Genesis üyeleri sürekli olarak seçilir. Periyodik olarak yeni gruplar seçilecek ve program ana ağ başlatılana kadar devam edecektir. Duyuru yapılmadan önce yeni üyelerle önceden irtibata geçilecektir.

S: Seçilen Genesis üyelerine nasıl ulaşacaksınız?

C: Size Discord aracılığıyla mesaj göndereceğiz ve Genesis Başvurusunda verdiğiniz e-postayı onaylamanızı isteyeceğiz.

S: Genesis için kalifiye olduktan sonra ne olur?

C: Kurucu üye olmak için başvuruyu tamamlamalı, KYC kontrollerini geçmeli ve gerekli tüm belgeleri sağlamalı, Şartlar ve Koşulları kabul etmelisiniz.

S: Genesis Başvurusu’nu tamamlamazsam ne olur?

C: Genesis Başvurusu’nu tamamlamazsanız Genesis’e katılmaya uygun olmazsınız.

S: Genesis’in 1. Grubu nasıl seçildi?

C: Genesis’in Grup 1’i Faz 1, Faz 2 ve Kış Özel Test Ağlarına katılanlardan seçildi. Faz 1, Testnet Lider Tablosunda Top 25 ve tüm Testnet MVP’leri; Faz 2, Testnet Lider Tablosunda Top 25 ve tüm Testnet MVP’leri; Winter Special, Testnet Lider Tablosunda Top 10 ve tüm Testnet MVP’leri. Tüm bu katılımcılar mainnet açıldığında blok üreticileri olabileceğini gösterdiler.

S: İlk 25 neden Aşama 1 ve Aşama 2’den Genesis’e girdi, ancak Winter Special’dan sadece İlk 10?

C: Kış Özel Testnet Noel ve Yeni Yıl tatilinde oldu. Daha az kişi katıldı ve testnet zorluklarında daha az rekabet vardı. Kış Özelliği’nde ilk 10, Mainnet lansmanında blok üreticileri olabileceğini gösterdi.

S: Gelecek Genesis Grupları nasıl seçilecek?

C: Gelecek Genesis Grubu, test ağı katılımcılarından mainnet lansmanında blok üreticisi olma yeteneklerine ve topluma katkılarına göre seçilecek.

S: Genesis’e hak kazanmak için ne tür şeyler yapabilirim?

C: Genesis’e hak kazanmak için yapabileceğiniz şeyler arasında test ağı katılımcısı olmak, belge oluşturmak (örneğin açıklayıcı belgeler ve blog yayınları), araçlar oluşturmak, belgeleri farklı dillere çevirmek ve diğer topluluk üyelerine (ör. sohbetler, forumlar, sosyal medya kanalları ve buluşmalar oluşturma ve yönetme).


Testnet Puanları, Zorluklar ve Liderler Sıralaması

S: Test ağına katılmak için resmi kanal nedir?

C: Mina’nın Discord sunucusu test ağına katılmak için resmi kanaldır. Burada bulabilirsiniz: bit.ly/MinaDiscord

S: Testnet Puanları nedir?

C: Testnet Puanları bir testnet katılımcısının ağımızı ne kadar iyi anladığını ve işletebileceğini ve bir katılımcının Mina topluluğuna ne kadar katkıda bulunduğunu takip eder.

S: Testnet Sorunları nelerdir?

C: Testnet zorlukları, katılımcıların ağı nasıl işleteceklerini, bloklar üreteceklerini ve topluluğu nasıl oluşturacaklarını öğrenmelerine yardımcı olan spesifik teknik ve teknik olmayan zorluklardır. Her testnet sınamasının atanmış bir Testnet Puan değeri ve sınamanın başarıyla nasıl tamamlanacağıyla ilgili yönergeleri vardır. Testnet sorunları #announcements kanalındaki resmi Mina Discord sunucusunda paylaşılır.

S: Testnet Puanları Genesis ile nasıl ilişkilidir?

C: Testnet Puanları doğrudan Genesis ile ilgili değildir. Bununla birlikte, zorlukları tamamlayarak, ağı nasıl çalıştıracağınızı anladığınızı ve mainnet’i başlattığımızda büyük olasılıkla bir blok üreticisi olacağınızı gösterirsiniz. Ne kadar çok zorluk çıkarırsanız o kadar fazla test ağı puanı kazanabilirsiniz.

S: “Testnet MVP” ve “Topluluk MVP” nedir?

C: Her Testnet Aşaması için, ağımızı işletmede olağanüstü beceri gösteren topluluk üyelerini ve testnet’i harika, işbirlikçi bir yer yapanları tanıyoruz. MVP’lerin geçmişteki katkıları arasında, belgelerin başka bir dile çevrilmesi, sık sık diğer topluluk üyelerine yapılandırmalar, sorular veya sorun giderme, yardım toplantıları, bina araçları vb. Konularında yardımcı olması da yer alıyordu. MVP’ler testnet puanları, toplulukça tanınır ve resmi bir Discord rozeti alır.

S: Test ağı lider tablosu nedir?

C: Test ağı lider tablosu, her sürüm sırasında ve ayrıca Testnet Aşaması sırasında biriken tüm testnet katılımcılarının testnet puanlarını izler.


Staking

S: Genesis Kurucuları için staking gereksinimleri nelerdir?

C: Dağıtımlar ana ağ başlatıldıktan sonra dört yıl boyunca kilitlenecek. Bu süre zarfında, kilitli jetonlar aktarılamayacak ve tüm bu jetonları paylaştırmanız ve bir blok üreticisi olarak katılmanız gerekecek. İlk yıldan sonra, dörtte bir token kilidi açılacak. Geri kalanlar önümüzdeki üç yıl boyunca eşit aylık dilimler halinde açılacak. Üyelerin bahis ödülü olarak kazandıkları ek jetonlar kilitlenmeyecek veya herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayacaktır.

Daha fazla ayrıntı için bkz.


Şartlar ve Koşullar

Basın Bülteni


  • Testnet Puanları yalnızca Testnet’e yapılan katkıları izlemek için tasarlanmıştır ve Testnet Puanlarının nakit veya başka bir parasal değeri yoktur. Testnet Puanları devredilemez ve herhangi bir kripto para birimi veya dijital varlık için kullanılamaz veya değiştirilemez. Herhangi bir zamanda Testnet Puanlarını değiştirebilir veya kaldırabiliriz.*