Genesis Token Programı - Basın Bülteni

From Mina Wiki
Jump to navigation Jump to search

Medium orijinal metni


Dünyanın En Hafif Blok Zinciri olan Mina Protokolü, Ekonomi Raporunu Yayınladı ve Genesis Token Programını Başlattı


Topluluk üyeleri için eşsiz bir fırsat! Mina Protokolü’nün Genesis token programı katılımcılarını ana ağ lansmanında ilk blok üreticisi olmaya hazırlayacak.


San Francisco, CA 22 Ocak 2020

Dünyanın en hafif blok zinciri olan Mina Protokolü, ağın ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış teşvikler de dahil olmak üzere para politikasını göstermek için ekonomi raporunu yayınladı. Aynı zamanda Mina, katılımcıları ana ağ lansmanında ağın ilk blok üreticileri olmaya hazırlayan bir token programı olan Genesis’i başlatıyor. Mina token hibeleri, daha fazla ağ esnekliğine katkıda bulunmak için tasarlanmış test ağı zorluklarıyla uğraşan katılımcı havuzundan belirlenen Genesis kurucu üyelerine dağıtılacak.

Mina Protokolü’nün arkasındaki ekip O (1) Labs’in CEO’su ve Kurucu Ortağı Evan Shapiro, “Mina ekosistemine güç veren teşvik yapısını, özellikle ekonomi katkısı olan üyelerimizle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Mina’nın gelişimi için çok değerli. En ateşli destekçilerine, Mina’nın yaklaşmakta olan ana ağındaki blok üreticisinin temel ağ rolünü doldurma fırsatı vermenin önemine inanıyoruz. Mina’nın geleceğini, protokolün yüksek performansını ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlamak için zaman ve uzmanlıklarını paylaşmaya devam eden üye topluluğumuzdan daha iyisini hayal edemeyiz. ”

Mina’nın mimarisi, hafif tasarım için özyinelemeli zk-SNARK’ları ve konsensüse dahil olmayı en üst düzeye çıkarmak için Ouroboros’u birleştirerek, Bitcoin ve Ethereum gibi eski blok zincirlerinin çok ötesinde merkezsizleştirme için protokol olanakları sunar. Genesis programı, topluluğun ana ağ lansmanı üzerine ademi merkeziyetçiliğin sağlanmasına katılmasını sağlayacak ve bu da eski blockchain mimarilerine kıyasla çok daha fazla güvenlik ve sansür direncine yol açacak.

Bine kadar Genesis kurucu üyesi, ağı güçlendirmek ve sertleştirmek için test ağındaki zorlukları tamamlayarak Mina tokenleri almak üzere seçilecek. Topluluk üyeleri, dokümantasyon çevirisi, bilgilendirici makaleler oluşturma, forumları denetleme, toplantıları planlama ve hataları bildirme gibi önemli görevleri yerine getirerek Mina’nın büyümesini de destekleyebilir. Ana ağ yayına başladığında, Genesis kurucu üyeleri ağın ilk blok üreticilerini oluşturacaklar, çünkü test ağı zorluklarını tamamladıktan sonra jetonları paylaştırmak için gerekli teknik bilgiyi edinmiş olacaklar.

Topluluklarına %1 veya daha az jeton dağıtımı sunan diğer üçüncü nesil protokollerden farklı olarak Mina, Genesis kurucu üyeleri için jetonların %6,7'sini ayırıyor. Ayrıca, Mina’nın ana ağı bu yıl piyasaya sürüleceğinden, katılımcıların belirteçlerini almak için gelecekte belirsiz bir noktaya kadar beklemeleri gerekmez.

Mina’nın yüksek katılımlı topluluğu, protokolün blockchain’in ölçeklenebilirlik sorununa yönelik benzersiz yaklaşımıyla ilişkilendirilebilir. Bitcoin ve Ethereum gibi eski blok zincirleri inanılmaz derecede yavaş ve verimsizdir, doğrulama düğümleri gerektiren güvenlik gereksinimlerinden kaynaklanan sorunlar yeni blokları doğrulamak için tüm zinciri indirir. Blok boyutunu genişleterek, blok başına daha fazla işlem gerçekleştirilebilir, ancak doğrulama düğümlerinin kaynak gereksinimleri artar ve bu da giriş engellerini artırır. Daha az düğüm katılabildiğinde, ademi merkeziyetçilik acı çeker ve ağ% 51 saldırısına karşı daha savunmasız hale gelir.

O (1) Kurucu ortakları CEO’su Evan Shapiro ve CTO Izaak Meckler, temel ağ tasarımının kaynak açısından bu kadar vergilendirilmesi gerekmediğini fark ettiler. Yinelemeli zk-SNARK’ları dağıtarak, Mina blok üreticileri (Mina’nın “düğümlerin” sürümü) doğru blok zinciri durumunun kanıtını ağda hızlı bir şekilde paylaşabilir ve yeni işlemler gerçekleştikçe kanıtı kolayca güncelleyebilir. Bu çığır açan uygulama, Mina’nın güvenlikten ödün vermeden saniyede binlerce işleme, milyonlarca kullanıcıya ve yıllık işlem geçmişine ölçeklenebilirlik sunmasını sağlayan şeydir.

CTO ve O (1) Labs’in Kurucu Ortağı Izaak Meckler, “Genesis programı, ekosistemin kurallarını belirlemeye yardımcı olan katılımcı üyelerden oluşan bir topluluk oluşturmamıza izin veriyor. Bu tür bir katılım, üyelerinin ihtiyaçlarına hizmet eden bir altyapı oluşturmak için şarttır. ”


Ekonomi Raporunu okuyun

Genesis’e katılın


Medya ile ilgili sorularınız için lütfen +1 (310) 260–7901 numaralı telefondan Kili Wall veya Kili (at) MelrosePR.com ile bağlantı kurun.


Mina Protokolü Hakkında

Dünyanın en hafif blok zinciri olan Mina Protokolü, merkezi olmayan dijital ekonomi (Web 3.0) için güvenlikten ödün vermeden saniyede binlerce işleme, milyonlarca kullanıcıya ve yıllara dayanan işlem geçmişine ölçeklenebilirlik sunan bir temel sağlar. Özyineli zk-SNARK’ları kullanarak, Mina blok zinciri her zaman aynı boyutta kalır — yaklaşık 20 kilobayt (birkaç tweet’in boyutu). Özyinelemeli zk-SNARK’lar, düğümlerin ağ üzerindeki doğru blok zinciri durumunun kanıtını hızla paylaşmasına ve güncellemesine izin verir. Zk-SNARK’ların bu çığır açan uygulaması, eski blok zincirlerini bugüne kadar rahatsız eden düğümler için ölçeklenebilirlik ve yüksek giriş engelleme sorunlarını çözmektedir. Düğümlerin katılmasını kolaylaştırarak, Mina merkezsizleşmeyi ve dolayısıyla ağın güvenliğini artırır. Mina blok zincirine, telefonlar ve tarayıcılar da dahil olmak üzere herhangi bir cihazdan kolayca erişilebilir ve yeni merkezi olmayan uygulamalara (dapps) sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.